Ürünler/Hizmetler > Hizmet Detayı


.Lazer Epilasyon

.Lazer Epilasyon


Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat etmelidir?


Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar, kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız, iple alma işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyonun etki edebilmesi için kılın köküne kadar uzanması gerekmektedir.
Lazer epilasyondan yine 1–1,5 ay öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ya da solaryuma girilmemelidir.
Lazer epilasyon öncesinde kullanılan ilaçlar ve özellikle deri hastalıkları olmak üzere bilinen tüm hastalıklar doktora bildirilmelidir. Ayrıca son 6 ay içinde sivilce tedavisi görülmüş ise mutlaka doktora bilgisi verilmelidir.

Gaziantep Lazer epilasyon için ne gibi hazırlıklar yapılmaktadır?

Lazer epilasyon işleminden önce ıslak bir mendil ile bölge deodorant ve diğer kozmetiklerden temizlenir. Bölgedeki kıllar tıraş makinesi ile kısaltılır. İlk seanstan sonraki seanslarda vakit kaybını önlemek için kişi kısaltma işlemini 3 gün önceden de gerçekleştirebilir. Lazer epilasyon seansında ağrı genelde minimaldir. Fakat çok ağrı duyan kişilerde işlemden 1 saat önce lokal anestezik krem uygulaması yapılabilir.

Lazer epilasyon sonrası nelere dikkat etmelidir?

Lazer epilasyon sonrası, 15–20 dakika aralıklarla bölgeyi buz uygulamasıyla ya da hava ile soğutmak cildi rahatlatır, kızarıklık ve şişlikleri azaltır ya da tamamen kaybeder.

İşlem sonrası bölgeyi nemlendiricilerle nemlendirmek, yine cildin toparlanmasını sağlar.
Lazer epilasyon sonrasında ilk 24 saat çok sıcak su uygulanmamalıdır.
Epilasyonun uygulandığı bölgeyi terletici ağır sporlar yapılmamalıdır.
Uygulama sonrası 15 gün boyunca bronzlaşmak amacı ile güneşlenmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Lazer epilasyon, cildin yüz gibi açıkta kalan bölgelerine uygulanmışsa sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Randevu ve bilgi için

0 546 835 00 99

0 342 320 00 99

https://www.nowguzellik.com


MEHTAP ÖNER NOW GÜZELLİK SALONU